Jurnalul botosanenilor Publicatiile Jurnalul Online Jurnalul Dimineata Botosanilor

   

Horoscop
Umor
Comentarii
Anchete
Evenimente
Lumea lu' Rotundu
Presa'n gura lu' Rotundu

1 EURO = 4.8286 lei
1 USD = 4.4674 lei


Număr accesări
Astăzi:
12841
De la 07 Ianuarie 2003
78519776

Lista societăţilor fantomă înfiinţate la Suliţa

  • cub protecţia primarului Costinel Ciubotariu
  • 5 July 2020, 17:29

Precizez că aceste societăţi au fost înfiinţate cu administraţie din partea unor cetăţeni din Republica Moldova. Deşi declarate la ANAF ca fiind societăţi active, niciuna dintre societăţi nu are activitate sau angajaţi salariaţi. Nu se cunoaşte scopul real pentru care au fost înfiinţate, singurul în temă fiind doar primarul liberal Costinel Ciubotariu. Important este de reţinut că 8 dintre aceste societăţi îşi au sediul social în casa primarului situată în localitatea Suliţa pe strada Livezii nr. 1. Alte 11 societăţi au sediul social declarat pe strada Principală nr. 178, adresă care nu există în localitatea Suliţa.
Surse autorizate şi bine informate m-au avertizat că în spatele acestei afaceri s-ar afla fostul KGB-ist Alexandru Jolondcovschi, cetăţean al republicii Moldova, fost ministru al Mediului la Chişinău şi cunoscut în România ca un apropiat al SRI, el ocupându-se de o serie de afaceri total netransparente.
Am fost avertizat că anchetând o astfel de activitate la nivelul comunei Suliţa mă joc cu focul pentru că „moldovenii de peste Prut” nu ştiu de glumă atunci când afacerile lor sunt în pericol.

Lista societăţilor cu sediul în casa primarului

1. S.C. B&ALAC Group SRL – CF37477336
2. S,C. DEALURILE SULIŢEI COOPERATIVA AGRICOLA – CF337292117
3. S.C. ACTABASARAB SRL – CF 37593810
S.C. TUDORA URBAN SRL – CF 28210924
4. S.C. S.C. ADEXON SERE SRL – CF 39458608
5. S.C. S.C. RONCITY GREEN SRL – CF 39458616
6. S.C. GROOVEGREEN CITY - CF 39458586
7. S.C. ASPINAR GREEN SRL – CF 39458632
8. S.C. BICONSUM ROTLUX SRL – CF 4169469 A noua firmă care are sediul social în casa primarului are ca acţionari, aşa cum am arătat, familie primarului.

Lista soietăţi9lor comerciale care au sediul la adresa falsă, respectiv str. Principală 178
1. S.C. AGRO FAMILY BONAR SRL – CF 38055666
2. S. C. ALVI VEGGIES SRL – CF 38034888
3. S.C. AGRICOLA BUJOR SRL – CF 38468212
4. S.C. AGRICOLA SULITA SRL – CF 38468204
5. S.C. STAR GOBBLER PRIM SRL – CF 37070439
6. S.C. VIOLIBIO VITA SRL – CF 3768445
7. S.C. AVICOLA CAQRPATI SRL – CF 38995951
8. S.C. BASSUCCESPRO SRL – CF 38999150
9. S.C. BETEN AROMA SRL – CF 39331700
10. S.C. KIBBUTZ PORCOWELL SRL – CF 39204170
11. S.C. PRO ADVANCED BASARAB SRL – CF 40098033


Drepturile de autor sunt rezervate proprietarului de domeniu. Responsabilitatea pentru eventualele consecinte juridice generate de copierea, multiplicarea si difuzarea textelor si fotografiilor de pe acest site revine persoanei in cauza.

Horoscopul săptămânii 29.06 – 5.07.2020
Catrenul săptămânii
Ioan Mamaische
Bancul săptămânii: Emoţiile neînfrânate ale preotului
Panică prin Primăria Suliţa
Ioan Rotundu
La Suliţa, poliţiştii lui Şerbănoiu continuă munca Securităţii
Totul sub îndrumarea fostului informator, acum primar, Ciubotsariu
Afacerile nebuloase ale primarului liberal Costinel Ciubotariu
Ioan Rotundu
Desţelenirea şi enigmaticul Jolondcovschi
Ioan Rotundu
Jurnalul de Dimineaţă

Blogul lui Rotundu
Arhivă