Jurnalul botosanenilor Publicatiile Jurnalul Online Jurnalul Dimineata Botosanilor

   

Evenimente
Politică
Editorial
Învăţământ
Administraţie
Ştiri agenţii
Horoscop
Umor
Gastronomie
Lumea lu' Rotundu
Presa'n gura lu' Rotundu

1 EURO = 4.8697 lei
1 USD = 3.9827 lei


Număr accesări
Astăzi:
20210
De la 07 Ianuarie 2003
86926218

Lista elevilor botoşăneni calificaţi la fazele naţionale ale olimpiadelor

  • 5 March 2013, 23:00
Elevii calificați la etapa națională a olimpiadei de științe socio-umane:
1. Ana-Maria Amateiesă, Școala gimnazială nr. 11, cls. a IV-a, disciplina educație civică
2. Lorena Mironescu, Școala gimnazială nr. 11, cls. a IV-a, disciplina educație civică
3. Mihai Huială, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a VIII-a, disciplina cultură civică
4. Andreea Rotaru, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a VIII-a, disciplina cultură civică 5. Alexandru Șotropa, Colegiul Național "A.T. Laurian", cls. a XII-a, disciplina filosofie
6. Andreea-Maria Apostoliu, Colegiul Național "A.T. Laurian", cls. a XII-a, disciplina filosofie
7. Claudia Elena Ciubotariu, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a XII-a, disciplina logică, argumentare și comunicare
8. Dumitrița Șologon, Colegiul Național "A.T. Laurian", cls. a X-a, disciplian psihologie
9. Florina Mihalache, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a XII-a, sociologie
Etapa națională se va desfășura la Baia Mare, în perioada 1-5 aprilie.

Elevii calificați la etapa națională a olimpiadei de georgrafie:
1. Alma Grosu, Liceul Teoretic "Dr. M. Ciucă Săveni", cls. a VIII-a
2. Bianca Petronlea Urzică, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a IX-a
3. Georgiana Văculișteanu, Liceul "Dimitrie Cantemir" Darabani, cls. a XI-a
4. Vlad Alexandru Ivănescu, Liceul "Regina Maria" Dorohoi, cls. a X-a
5. Gabriela Ciocoiu, Liceul Teoretic "N. Iorga", cls. a XII-a

Elevii calificați la etapa națională a olimpiadei de chimie:
1. Paul Nichifor Mahundumula, Școala "Grigore Antipa", cls. a VIII-a
2. Eduard Șalgău, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a IX-a
3. Cristina Fecioru, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a X-a
4. Vasilia Laura Arsenie, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a XI-a
5. Cosmin Cristescu, Liceul Teoretic "Grigore Antipa", cls. a XI-a
6. Cristina Guluță, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a XI-a
7. Teodora Coroană, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a XII-a

Elevii calificați la etapa națională a olimpiadei de fizică:
1. Cristian Amăriuța Ilău, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a VI-a
2. Georgiana Carina Bidașcă, Școala gimnazială nr. 7, cls. a VI-a
3. Ștefan Răzvan Bălăucă, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a VII-a
4. Ștefania Roșca, Școala gimnazială nr. 7, cls. a VII-a
5. Maria Ana Dicu, Colegiu Naționa "A.T Laurian", cls. a VIII-a
6. Andreea Rotaru, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a VIII-a
7. Andrei Sabin Ionescu, Liceul "Regina Maria", cls. IX-a
8. Ioana Pânzaru, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a IX-a
9. Mara Georgiana Popovici, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a X-a
10. Ciprian Băetu, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a XI-a
11. Andreas Walter Zimmermann, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a XII-a

Elevii calificați la etapa națională a olimpiadei de astronomie și astrofizică:
Cosmin Mirel Budeanu, Liceul regina Maria Dorohoi, cls. a X-a

Elevii calificați la etapa națională a olimpiadei de biologie:
1.Alexa Cristian Dănilă, Școala gimnazială nr. 11, cls. a VII-a
2. Adina Chiron, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a VII-a
3. Ioana Mirună Buză, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a IX-a
4. Andreea Horiceanu, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a X-a
5. Andreea Mironică, Colegiul Național "A.T. Laurian", cls. a XI-a

Elevii calificați la etapa națională a olimpiadei de informatică:
1. Alexandru Cociorvă, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a X-a
2. Alexandru Maftei, Colegiul Național "Mihai Eminescu", cls. a XI-a
3. Aurelian Hreapcă, Colegiul Național "A.T. Laurian", cls. XII-a
4. Iuliana Parasca, Colegiul Național "A.T. Laurian", cls. a XII-a


Drepturile de autor sunt rezervate proprietarului de domeniu. Responsabilitatea pentru eventualele consecinte juridice generate de copierea, multiplicarea si difuzarea textelor si fotografiilor de pe acest site revine persoanei in cauza.


Horoscop
Bancul zilei: Despre însurătoare
Gastronomie: Supă cremă de dovlecei
Botoşani: Nume grele în spatele afacerii Linia 10
Funcţionarii CE au frică de greci
Ministrul PSD Constantin Nita s-a răfuit dur cu liberalul Klaus Iohannis
Emirul Qatarului s-a prins în plasa darului grecesc
Fără cârpaci, domnule Ţurcanu?
Ioan Rotundu
Concursuri cu şefie dedicată
IŞJ: După trecerea Abramburicăi, la Botoşani s-a instalat haosul
Din puţul gândirii preşedintelui Ţurcanu
Cristian Roman s-a luat de ministrul Sănătăţii
Generala Huncă se duce la Bucureşti să bată la uşi închise
Jurnalul de Dimineaţă

Blogul lui Rotundu
Arhivă